AKTUALNOŚCI

Do naszej redakcji napisał Czytelnik Resko24.pl i podzielił się swoimi przemyśleniami, dotyczącymi licznych inwestycji realizowanych na terenie Reska. Zapraszamy do lektury i liczymy na Państwa opinie.

- Witam, nie wiem jak to się dzieje w naszym mieście że wszystkie projekty oraz przedsięwzięcia są tak kiepskiej jakości. Toaleta kosztowała nie lada pieniążki nie działa i na działanie się raczej tutaj nie zanosi. Miało byś takie udogodnienie dla kajakarzy taka śliczna przystań, a korzystać z tego jeszcze nikt ani razu nie miał okazji. Sezon kajakowy pomału dobiega końca a tu proszę takie wpadki.

Dziś (06.08.2020 dop. red.) był serwis tego wspaniałego przedsięwzięcia i proszę zobaczyć jak go ślicznie naprawiono, w toalecie od ponad godziny alarm wyje i dalej ona nie działa gdzie już nawet usunięta została kartka sugerująca awarie, kamery monitoringu miejskiego kolejny strzał w kolano dla naszej gminy, też nie działają i zawsze jest coś z nimi nie tak, kula na rynku tez pięknie się prezentuje ale też są jej awarie.

Te inwestycje i wydawanie naszych pieniążków oraz zaciąganie kredytów jest beznadziejne. Po co nasza gminę jeszcze bardziej zadłużać .

Pozdrawiam Czytelnik Resko24 i mieszkaniec Reska.

Sciernisko Rekowo Czachowo 01Można śmiało stwierdzić, że nie ma dnia bez pożaru zboża i spalonego kombajnu. Tylko przedwczoraj ogień strawił kombajn i uprawy w okolicach miejscowości Czachowo i Rekowo. Pożar gasiło kilka zastępów straży pożarnej, w tym OSP Resko.

Żniwa w pełni. Niestety, utrzymujące się wysokie temperatury zwiększają zagrożenie pożarowe podczas żniw.

Kombajn i zboże poszło z dymem. W minioną sobotę w powiecie łobeskim, około godziny 18 - tej, zastępu straży pożarnej z JRG Łobez, OSP Resko, OSP Węgorzyno i OSP Radowo Małe i OSP Czachowo gasiło kombajn na polu pomiędzy miejscowościami Czachowo i Rekowo. Niestety straty materialne są znaczące, kombajn zbożowy uległ całkowitemu zniszczeniu.

Jak zminimalizować ryzyko pożaru na polu?

Strażacy przypominają, że minimalna odległość maszyn od stert, stogów, drewnianych budynków powinna wynosić 5 m. Należy zabezpieczyć rury wydechowe silników spalinowych przed wylotem iskier.

Ponownie odnotowujemy wzrost ilości zachorowań na COVID - 19, również w naszym regionie. W dzisiejszym komunikacie z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinie odnotowujemy kolejne zachorowanie w powiecie łobeskim.

Jak nas poinformowała Małgorzata Kapłan - rzecznik WSSE Szczecin, na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:

- Szczecin – 7 osób (mężczyzna w średnim wieku, 5 kobiet w średnim wieku, młoda kobieta)

- Pow. łobeski – 1 osoba (kobieta w średnim wieku). W sumie w powiecie łobeskim zachorowało 15 osób.

- Pow. wałecki – 3 osoby (kobieta w średnim wieku, starsza kobieta i mężczyzna)

- Pow. gryficki – 1 osoba (młoda kobieta)

- Pow. gryfiński – 1 osoba (mężczyzna w średnim wieku)

Jak wcześniej informowaliśmy, w niedzielę 2 sierpnia br., na terenie Stowarzyszenia MONAR - Schronisko dla Osób Bezdomnych w Łagiewnikach, gm. Resko, miało dojść do użycia noża wobec jednego z podopiecznych placówki. Dziś w tej sprawie otrzymaliśmy oświadczenie z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

- Obecnie prowadzimy postępowanie w kierunku przestępstwa, usiłowania zabójstwa. Jeden mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dnia 3 sierpnia br. obradowała Komisja ds. przeprowadzenia konsultacji społecznych powołana przez Burmistrza Reska. Wpłynęły 4 propozycje zadań w ramach budżetu obywatelskiego na 2021 r. Dwa zadania spełniły wymogi i będą poddane pod głosowanie Mieszkańców Reska.

Pierwsze zadanie pod nazwą "Modernizacja placu zabaw na osiedlu Bolesława Prusa" - lokalizacja to obecny plac zabaw między blokami przy ulicy Bolesława Prusa zakłada między innymi usunięcie pozostałości dawnych chodników i ławek, wyrównanie terenu, położenie nowych nawierzchni, ławek, obsadzenie placu przy ławkach gatunkami drzewiastymi w celu stworzenia miejsc zacienionych oraz ustawienie dodatkowych koszy na śmieci, uzupełnienie żywopłotów oraz zasłonięcie wiaty śmietnikowej krzewami.

W niedzielę 2 sierpnia, na terenie Stowarzyszenia MONAR - Schronisko dla Osób Bezdomnych w Łagiewnikach, gm. Resko, miało dojść do użycia noża wobec jednego z podopiecznych placówki.

Do zdarzenia miało dojść nad ranem, na miejscu interweniował Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o 7 rano, że na terenie ośrodka w Łagiewnikach doszło do zdarzenia z użyciem noża. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, w związku z tym nie udzielamy szczegółowych informacji - powiedziała mł. asp. Katarzyna Krzyżaniak, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łobzie.

W tej chwili zbieramy kolejne informacje dotyczące tego zdarzenia, czekamy na oświadczenie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Dziś punktualnie o godz. 12 rozpoczęło się oficjalne otwarcie wyremontowanej ul. Jedności Narodowej w Resku. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych gminy Resko, Powiatu Łobeskiego, Kościoła w Resku, wykonawcy inwestycji oraz przedstawiciele władz województwa zachodniopomorskiego. Powiatowa inwestycja została zrealizowana przy współudziale finansowym gminy Resko.

W zakres prac wchodził gruntowny remont drogi, czyli wykonanie nowej podbudowy oraz nawierzchni asfaltowej, przebudowy chodników i miejsc parkingowych. Remont dotyczy fragmentu ul. Jedności Narodowej od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do mostu. Całość swoim wyglądem ma nawiązywać do materiałów i rodzaju nawierzchni zastosowanej na rynku miejskim.

Termin zakończenia prac pierwotnie był planowany na koniec maja 2020 roku.

- Inwestycja niestety nie miała szczęścia do wyłonienia  wykonawcy, przetarg był ogłaszany trzykrotnie  - informował nas w lutym Wiesław Bernacki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie.

- Obecny remont drogi to okazja do wymiany starej instalacji deszczowej. Instalacja przebiega w ciągu remontowanej drogi, dlatego taką modernizację trzeba wykonać na tym etapie prac. Ta inwestycja będzie kosztowała gminę Resko około 250 tys. złotych - powiedział Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska.

Wykonawcą prac była firma PPHU "POL-MAR" Marek Niedźwiedzki z Łobza, a inwestorem Starostwo Powiatowe w Łobzie. Całość prac dofinansował Fundusz Dróg Samorządowych dotacją wysokości około 517 tys. złotych. Koszt realizacji tej inwestycji  zamknął się w kwocie 1.700.000,00 zł. Gmina Resko przeznaczyła na ten cel 200 tys. złotych.

Mieszkańcy Reska! Ruszyła kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Jeśli masz ciekawy pomysł na co wydać publiczne pieniądze, nie czekaj i już dziś zgłoś swój projekt. To łatwiejsze niż myślisz, liczy się przede wszystkim kreatywność i odrobina chęci. Na Wasze pomysły czekamy do 31 lipca. Do zagospodarowania jest 100 000 zł!

Zgłoszenia zadań do budżetu obywatelskiego może dokonać:

1) każdy mieszkaniec Miasta Reska;

2) instytucje publiczne, organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie działające na terenie Miasta Reska.

1 sierpnia poznamy pełną listę zweryfikowanych zadań, na które od 2 sierpnia do 5 września swoje głosy oddadzą mieszkańcy Reska. Wyniki głosowania i zwycięski projekt poznamy 10 września br.

Formularz zgłoszenia zadania - kliknij tutaj

UCHWAŁA NR XXXVII/313/18 RADY MIEJSKIEJ W RESKU z dnia 9 maja 2018 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami gminy - kliknij tutaj

Pracownik Urzędu Miejskiego w Resku otrzymał zgłoszenie w sprawie znalezienia kota.

Zwierzę znajdowało się na działkach w miejscowości Smólsko. Poszukujemy właściciela kota.

Jeżeli ktoś posiada jakąkolwiek informację w tej sprawie prosimy o kontakt osobisty w Urzędzie Miejskim w Resku pok. nr 2 lub telefoniczny (91) 39 51 503 wew. 22.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x