Pin It

Uczniowie z Zespołu Szkół w Resku przed czterema laty podjęli się działań mających na celu propagowanie poezji powstającej na Pomorzu Zachodnim. Nikt nie spodziewał się, że ich twórcza aktywność tak bardzo przypadnie do gustu twórcom projektu zrodzonego w Związku Literatów Polskich oddział w Szczecinie. Wysiłek wkładany przez uczniów, by liryka nie tylko gościła w szkole, ale w przestrzeni naszego miasta zaowocował tym, że wojewódzkie otwarcie IV edycji Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji, odbędzie się w Resku. Będzie ono jednocześnie prapremierą Światowych Dni Poezji pod auspicjami UNESCO. W sobotę dotarła do nas informacja, że patronat medialny nad wspomnianą imprezą będzie sprawował Kurier Szczeciński.

Przed główną uroczystością zaplanowaliśmy, po raz pierwszy wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Starogardzie, trzy spotkania – happeningi za pośrednictwem, których pragniemy zaprosić mieszkańców naszej gminy na prapremierę Światowych Dni Poezji. Wstępem do nich będą prezentacje uczniów 5 i 12 marca o godz. 15–tej przed ratuszem w Resku.

W repertuarze znajdą się piosenki poetyckie oraz fragmenty Teatru Poezji, który w pełnej krasie z akompaniamentem kwartetu smyczkowego będzie można obejrzeć 21 marca o godz. 17.00 w Centrum Kultury. Trzeci występ – 20 marca o godz.19.00 połączony zostanie z wyświetlaniem wierszy na murach ratusza.

Jak co roku uczniowie bardzo liczą na zainteresowanie naszych mieszkańców ich pracą pozalekcyjną.

W imieniu organizatorów

Joanna Murat


Prezentacja do pobrania (kliknij w obrazek)

Resko24.pl

 

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x