Pin It

Zespół Szkół w Resku był gospodarzem pierwszego w 2019 spotkania w ramach cyklu ,,Demokracja w praktyce”, który jest organizowany przez Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego z inicjatywy Marszałka Olgierda Geblewicza.

Zgromadzoną w forum szkoły młodzież powitał Pan Dyrektor Dariusz Siemasz oraz Pani Małgorzata Ludwiczek – Kierownik Sekretariatu ds. Młodzieży, która wyjaśniła na czym polega cały cykl edukacyjny ,,Demokracja w praktyce” realizowany w regionie.

Każde ze spotkań w ramach cyklu składa się z dwóch części – warsztaty merytoryczne oraz dyskusja młodzieży z gośćmi specjalnymi. Młodzież reskiej szkoły wzięła udział w zajęciach ,,Konstytucja w moim życiu - prawa i wolności obywatelskie” prowadzonych przez dr Martę Szulc – adiunkta w Instytucie Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego. Była to doskonała okazja do refleksji i zastanowienia się nad praktycznymi aspektami praw i wolności oraz odniesienia się do zapisów Konstytucji RP.

W dyskusji moderowanej przez Panią Małgorzatę Ludwiczek wzięli udział pan Arkadiusz Czerwiński - Burmistrz Miasta i Gminy Resko oraz Ewelina Turkowska-Płowczyk - dyrektor biura Centrum Inicjatyw Wiejskich w Łobzie. Podczas rozmowy zarówno młodzież, jak i goście zwracali uwagę na lokalne aspekty aktywności obywatelskiej – konieczność działania na rzecz spraw, które są ważne dla obywateli. Wiąże się to z możliwością zrzeszania się w postaci stowarzyszeń czy grup nieformalnych, które mają duże szanse na zdobywanie dofinansowania na projekty społeczne.

Rok 2019 upływa pod znakiem spotkań ,,Demokracja w praktyce” głównie w regionie. Oprócz Reska odbędą się także w: Białogardzie, Myśliborzu, Wałczu, Koszalinie, Kołobrzegu oraz w Szczecinie. W maju br. uczestnicy poszczególnych spotkań wezmą udział w konferencji ,,UE inspiruje Pomorze Zachodnie” w Szczecinie.

Młode osoby zainteresowane aktywnością społeczną i mobilnością zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie www.mlodziez.wzp.pl oraz na funpage Sekretariatu ds. Młodzieży: https://www.facebook.com/sekretariatdsmlodziezy/

Magdalena Samul-Szerwińska

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Resko24.pl/ ZS Resko

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x