Pin It

Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi dzisiaj w nocy. Wskazówki zegarów przesuniemy „do przodu”, będziemy spali o godzinę krócej. Dzisiejsza zmiana czasu będzie jedną z ostatnich w historii.

Zmiana czasu na letni dokonywana jest w ostatnią niedzielę marca. W 2019 roku czas letni wprowadzimy w nocy z 30 na 31 marca. O godzinie 2 w nocy przesuniemy wskazówki zegara do przodu, czyli na godzinę 3, przez co będziemy spać godzinę krócej. 

Dyrektywa UE

Zmiana czasu zostanie zniesiona przez Unię Europejską. We wtorek 26 marca Parlament Europejski przegłosował odpowiedni projekt dyrektywy. Aby wszedł on w życie, potrzebna jest akceptacja Rady Unii Europejskiej. Dyrektywa zakłada, że zmiana czasu zostanie wycofana w 2021 roku. W kwietniu 2020 roku kraje członkowskie będą musiały zadeklarować, który czas będzie u nich obowiązywał na stałe.

 

Wiele osób zastanawia się dziś, który czas będzie obowiązywał w Polsce po wycofaniu zmiany czasu. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii wynika, że około 80 proc. ankietowanych jest za wprowadzeniem w Polsce czasu letniego. Wynik tego badania nie jest wiążący, a ponowna ankieta zostanie przeprowadzona przed wprowadzeniem czasu zimowego.

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x