Pin It

Już niedługo skończą się problemy mieszkańców ul. Olsztyńskiej w Resku. Obecna, szutrowa nawierzchnia zamieni się w nową drogę ułożoną z kostki betonowej. W nasypie kolejowym powstanie tunel, z którego będą mogli korzystać piesi.

W styczniu 2017 roku, na łamach naszego portalu pisaliśmy o codziennych problemach mieszkańców z ul. Olsztyńskiej: "Wielokrotne petycje i prośby kierowane do Urzędu Miejskiego w Resku oraz samodzielne próby napraw (...) Miejscami prowizorycznie utwardzona, nierówna i błotnista. Tak w kilku słowach można opisać sytuację na ul. Olsztyńskiej po której codziennie przeprawiają się mieszkańcy." Więcej infromacji w artykule: http://resko24.pl/aktualnosci/1545-problemy-mieszkancow-ul-olsztynskiej-poki-co-przykryla-gruba-warstwa-sniegu.html.

Pod koniec kwietnia, wyłoniono wykonawcę na wykonanie inwestycji: "Przebudowa oraz rozbudowa drogi ul. Olsztyńskiej w miejscowości Resko wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz budową przejścia dla pieszych w formie tunelu pod nasypem". W zakres prac m.in. wchodzi ułożenie nowej nawierzchni drogi z brukowej kostki betonowej, nawierzchni miejsc postojowych, wybudowanie chodników oraz budową przejścia dla pieszych w formie tunelu pod nasypem.

Swoją ofertę w postępowaniu przetargowym przedstawiła tylko jedna firma. Wykonawcą prac została firma "ZUBWiT Mętlowie" z Reska. Cała inwestycja pochłonie kwotę 2.425.600,00 zł, wykonawca zobowiązuje się udzielić 72 miesięczny okres gwarancji i rękojmi.

Ulica Olsztyńska to również droga tuż za wiaduktem w kierunku ul. Mickiewicza i droga przylegająca do hydroforni. Jak nas poinformował Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska, ta inwestycja w połowie zostanie dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Spełniliśmy już wszystkie wymogi formalne, w tej chwili  czekamy na środki finansowe z funduszu.

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Jagoda
+4 # Jagoda 2019-05-27 16:33
Czemu znowu Zubwit? Nie ma innych firm?
Rozumiem firma miejscowa ale...
Moim zdaniem za słabo nagłośnione są przetargi.
Zgłoś administratorowi
Nadniemnem
0 # Nadniemnem 2019-05-28 21:41
A komu zależy na nagłośnieniu, problem jest w czym innym, może tak najwygodniej?
Zgłoś administratorowi
Jagoda
0 # Jagoda 2019-05-29 12:12
Cytuję Nadniemnem:
A komu zależy na nagłośnieniu, problem jest w czym innym, może tak najwygodniej?


Komu ma byc wygodnie?
Logiczne jest, że czym więcej ofert tym wieksza szansa na niższą cenę wykonania...
Zgłoś administratorowi
Ed
+2 # Ed 2019-06-02 12:44
Przypominam sobie tanią ofertę pod tanimi fajami firma bodajże że Świdwina.Jedno wielkie nieporozumienie. Zubwit to że swoi to jedno,a to że robią dobrze i w terminie to drugie.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x