Pin It

W dniu 2 lipca 2019 r. została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Łobeskim, a Wojewodą Zachodniopomorskim na dofinansowanie remontu ulicy Jedności Narodowej w Resku w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

W pierwszej połowie lipca zostanie ogłoszony przetarg nieograniczony na wykonanie remontu ulicy. Zakres remontu obejmie odcinek 215 m - od mostu na rzece Redze do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego. W ramach remontu przewidziana jest wymiana nawierzchni jezdni oraz wymiana nawierzchni na kostkę granitową na chodnikach, parkingach i zjazdach, co poprawi estetykę ulicy oraz nawiąże do charakteru starego miasta – rynku i będzie kontynuacją poprzednich inwestycji.

Partnerem w realizacji projektu będzie Gmina Resko, która współfinansuje wykonanie nawierzchni granitowych o wartości ok. 250 tys. zł. Ponadto w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego planowane jest wykonanie aktywnych przejść dla pieszych wraz z ich oświetleniem.

 

Szacowana wartość inwestycji wynosi 1 mln 299 tys. zł, z czego wkład własny Powiatu Łobeskiego wynosi 774 tys., a kwota dofinansowania 525 tys. zł. Ostateczne kwoty wartości inwestycji oraz kwoty dofinansowania z Gminy Resko będą znane po rozstrzygnięciu przetargu.

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x