Pin It

W dniu 2 lipca 2019 r. została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Łobeskim, a Wojewodą Zachodniopomorskim na dofinansowanie remontu ulicy Jedności Narodowej w Resku w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

W pierwszej połowie lipca zostanie ogłoszony przetarg nieograniczony na wykonanie remontu ulicy. Zakres remontu obejmie odcinek 215 m - od mostu na rzece Redze do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego. W ramach remontu przewidziana jest wymiana nawierzchni jezdni oraz wymiana nawierzchni na kostkę granitową na chodnikach, parkingach i zjazdach, co poprawi estetykę ulicy oraz nawiąże do charakteru starego miasta – rynku i będzie kontynuacją poprzednich inwestycji.

Partnerem w realizacji projektu będzie Gmina Resko, która współfinansuje wykonanie nawierzchni granitowych o wartości ok. 250 tys. zł. Ponadto w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego planowane jest wykonanie aktywnych przejść dla pieszych wraz z ich oświetleniem.

 

Szacowana wartość inwestycji wynosi 1 mln 299 tys. zł, z czego wkład własny Powiatu Łobeskiego wynosi 774 tys., a kwota dofinansowania 525 tys. zł. Ostateczne kwoty wartości inwestycji oraz kwoty dofinansowania z Gminy Resko będą znane po rozstrzygnięciu przetargu.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x